29 червня
Завантажити ще

Володимир Зеленський розповів, що дає Україні статус країни-кандидата в члени ЕС

Володимир Зеленський розповів, що дає Україні статус країни-кандидата в члени ЕС

Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди надання Україні статусу кандидата на вступ в ЄС.  Він підкреслив, що прийняте рішення офіційно визнає: наша країна не місток, не подушка між Заходом і РФ, не буфер між Європою та Азією, не сфера впливу, не «сіра» зона, не транзитна територія. Україна – це майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС.  

«КП в Україні» визначила головні тезиси зі звернення президента:

  • Статус кандидата — це новий том в історії європейської інтеграції України. Тепер на офіційному рівні закріплено, що Україна в майбутньому стане членом ЄС.
  • Статус кандидата є обов’язковим етапом, який проходили більшість країн. Це новий статус і новий імідж. Для нас це означає, що Україна –  майбутній рівний партнер для щонайменше 27 країн ЄС.
  • Наданий статус є визнанням досягнень у становленні зрілого демократичного європейського суспільства. Це потужний політичний меседж.
  • Надання нашій країні статусу кандидата –  висока оцінка змін в Україні, що ми інтегрували до економіки ЄС в енергетиці, цифровій сфері, митниці та інших ключових галузях. Це доступ до нових програм фінансової підтримки ЄС, інвестиції, проєкти, робочі місця, підтримка повоєнного відновлення.
  • З цього часу Україна - не країна третього світу. Тепер наша країна може долучатися до роботи окремих органів та нових програм ЄС, доступ до яких обмежено для третіх країн. Сьогодні ми позбулися цього принизливого визначення.
  • Україна буде продовжувати втілювати законодавство, норми та правила ЄС. Для цього урядом буде розроблена відповідна дорожня карта за рекомендаціями Єврокомісії.
  • Україна прагне не приєднатися, а повернутися до європейської родини. Ми обрали шлях, за який боролися під час Революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції гідності. Саме через це на ньому постала РФ.

Напередодні генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк виказала думку, що очікуваний термін вступу України до ЕС – 2029 рік.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)