Завантажити ще

Верещук про переговори з РФ: Результат може не задовольнити всіх, але наше завдання – витягнути всіх живими з "Азовсталі"

Верещук про переговори з РФ: Результат може не задовольнити всіх, але наше завдання – витягнути всіх живими з
Фото: t.me/vereshchuk_iryna

Переговори України та Росії щодо евакуації наших захисників із території заводу " Азовсталь " проходять дуже складно і їхній результат може задовольнити не всіх. Про це повідомила у своєму Телеграм-каналі Міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

- Є наказ президента – зробити все можливе та неможливе, щоб витягнути наших звідти. Команда працює. Переговори із ворогом дуже складні. Результат може задовольнити всіх. Але наше завдання – витягнути наших хлопців. Усіх. Живими, – повідомила Верещук.

Водночас, вона закликала "не перебільшувати вплив світових лідерів". За її словами, якби їхній вплив був належним, то в Україні не було б війни.

- Серце країни зараз – це Азовсталь. Окрім азовців, там наші ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборони. Поділяю тривогу та хвилювання близьких за долю захисників фортеці. Війна – це кров та сльози. На війні чудес не буває. суворі реалії. Тому працює лише тверезий та прагматичний підхід, - наголосила міністр.

Українські захисники перебувають у Маріуполі на заводі "Азовсталь", оточеному ворогом. Російські окупанти щодня обстрілюють завод та завдають авіаційних ударів. Наші захисники, серед яких багато поранених, лишилися без їжі, води, медикаментів. Евакуювати їх поки що не вдається, але здаватися противнику бійці відмовилися.

Наразі українська влада веде переговори з Росією про проведення першого етапу евакуації наших військових з території заводу "Азовсталі". У ході першого етапу планується обміняти полонених росіян на 38 тяжко поранених українських бійців.