3 грудня
Завантажити ще

Українські прикордонники розпочали спецоперацію на кордоні з Білоруссю

Українські прикордонники розпочали спецоперацію на кордоні з Білоруссю
Фото: https://dpsu.gov.ua

Спецоперація на кордоні з Білоруссю проводиться спільно із силами Нацгвардії, Нацполіції, ЗСУ та іншими задіяними резервами. Мета заходу - недопущення міграційної кризи та захист українського кордону.

У відомстві наголосили, що наразі на українсько-білоруському кордоні «зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів до України».

- Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з державними структурами, що взаємодіють, погоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася, – підкреслив перший заступник голови державної прикордонної служби України Володимир Никифоренко.

За його словами, головне завдання операції – не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляня їх до України, і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил.

Контролювати державний кордон будуть збільшені прикордонні наряди. На місцях можливих спроб прориву груп мігрантів проводитиметься «нарощування сил та засобів». За даними Держприкордонслужби, в охороні кордону застосовуватимуться авіація, безпілотні авіаційні комплекси і технічні засоби спостереження.

У рамках заходу також передбачено суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах прикордонних районів, що контролюються, діятимуть спеціальні пости на автошляхах.

За словами речника президента Білорусі Наталії Ейсмонт, на території республіки знаходиться близько семи тисяч біженців. На кордоні з Польщею поряд із пунктом пропуску "Брузгі" у Гродненській області з 8 листопада перебувають близько двох тисяч. 15 листопада в МВС України заявили, що видворятимуть мігрантів, які прибуватимуть з Білорусі. У разі загострення ситуації у прикордонних з Білоруссю областях запровадять надзвичайний стан.

Новини по темі: прикордонники Білорусь