3 грудня
Завантажити ще

Україна отримає від МВФ транш кредиту на 700 мільйонів доларів

Україна отримає від МВФ транш кредиту на 700 мільйонів доларів
Фото: Юрій Грипас/REUTERS

Рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною було ухвалено радою директорів Міжнародного валютного фонду напередодні. МВФ також виділить транш кредиту на 500 млн. спеціальних прав запозичення (SDR), що становить близько 700 мільйонів доларів. Про це йдеться у заяві МВФ.

Фонд також продовжив термін дії програми Stand-By, що закінчується у грудні 2021 року, ще на шість місяців.

- Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила сьогодні перший огляд економічних показників України відповідно до 18-місячної угоди про резервне кредитування (SBA), яка була схвалена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволяє владі виділити суму, еквівалентну приблизно 699 мільйонам доларів США, внаслідок чого загальні виплати в рамках чинного СБА становитимуть приблизно 2,8 мільярда доларів США, - наголошується у повідомленні МВФ.

За його даними, правлінням також схвалено продовження угоди про резервне кредитування до кінця червня 2022 року та перерозподіл виплат за програмою, а також запит влади України про відмову від недотримання критерію ефективності грудня 2020 року за гарантованим державою боргом у світлі вже вжитих коригуючих дій.

Допомога від МВФ має допомогти українській владі «впоратися з наслідками шоку, викликаного COVID-19, підтримати відновлення економіки та просунути реформи».

Рішенням МВФ уже прокоментував прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

- Заходами, здійсненими Україною щодо реформування судової системи, продовження реформи у фінансовому секторі, ми підтвердили статус України як надійного та відповідального партнера. Кошти МВФ будуть спрямовані на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID-19, - наголосив глава уряду.

Меморандум між владою України та МВФ був підписаний у 2020 році та оприлюднений у червні. Тоді ж Україна отримала від МВФ перший транш кредиту на 2,2 млрд доларів у рамках 18-місячної програми Stand-By на 5 млрд доларів. Після цього МВФ не виділяв траншів.