26 жовтня
Завантажити ще

Україна та ЄС підписали угоду про спільний авіапростір - це відкриває ринок недорогих польотів

Україна та ЄС підписали угоду про спільний авіапростір - це відкриває ринок недорогих польотів
Фото: президент.gov.ua

Україна та Європейський союз підписали угоду про спільний авіапростір. Про це на брифінгу в Маріїнському палаці повідомив президент України Володимир Зеленський.

- Через вісім років нарешті підписано угоду про спільний авіапростір. Я вітаю Україну і президентів, всіх членів ЄС. Це високі стандарти безпеки польотів, нові можливості для громадян і бізнесу, більша кількість рейсів і ширша географія подорожей, - сказав глава держави.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен повідомила, що ЄС та Україна почнуть негайне втілення в життя цієї угоди, оскільки її підписали всі 27 країн-членів ЄС.

- Це означає, що літаки європейських та українських авіаліній зможуть літати між аеропортами без обмежень... Є жорсткі авіаційні стандарти безпеки, які потрібно буде впровадити, - зазначила фон дер Ляйен.

Голова Європейської ради Шарль Мішель зазначив у своєму Твіттері, що з 2017 року українці скористалися безвізом з ЄС близько 50 мільйонів разів.

"Угода про спільний авіаційний простір відкриває ринок недорогих авіакомпаній і пропонує багато нових можливостей для обміну та відвідувань", - написав він.

На наступному саміті Україна-ЄС Володимир Зеленський сподівається підписати угоду про так званий промисловий безвіз.

23-й саміт Україна-ЄС розпочався вранці 12 жовтня в Києві. Його учасниками стали президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен.