23 травня
Завантажити ще

У РНБО схвалили конфіскацію російських держбанків в Україні

У РНБО схвалили конфіскацію російських держбанків в Україні
Фото: investigator.org.ua

Конфіскацію власності російських держбанків в Україні схвалено Радою національної безпеки та оборони України. Йдеться про 99,7% акцій Промінвестбанку, що належать "ВЕБ.РФ" і 100% акцій Міжнародного резервного банку (колишній Сбербанк), що належать Сбербанку Росії, повідомило РБК-Україна з посиланням на президентський проєкт закону №7371.

Рішення РНБО, затверджене указом президента, передбачає вилучення фінансових активів у вигляді прав вимоги боргу "ВЕБ.РФ" до Промінвестбанку на 0,93 млрд гривень і Сбербанку Росії до Міжнародного резервного банку на 14,9 млрд гривень.

Вилучаються також інші фінансові активи Міжнародного резервного банку та Промінвестбанку. Водночас, конфіскація не торкнеться 3 млрд гривень Міжнародного резервного банку, які будуть спрямовані на задоволення вимог його кредиторів.

Раніше Кабмін підтримав пропозицію НБУ націоналізувати 26 млрд гривень активів, які були виведені з українського ринку російських банків. Для остаточного рішення потрібне було рішення РНБО.

Крім банківських активів, раніше про націоналізацію вагонів, що знаходяться в Україні, повідомила держкомпанія «Укрзалізниця»: на момент початку війни на коліях країни знаходилося 15 тисяч вагонів, що належать РФ.