Завантажити ще

У Кремлі назвали публікації про вторгнення Росії в Україну в 2022 році "нагнітанням обстановки"

У Кремлі назвали публікації про вторгнення Росії в Україну в 2022 році
Фото: Веленгурин Владимир

Росія не збирається нападати на Україну, водночас у РФ з "великою тривогою" спостерігають, як Київ нарощує сили, і припускають, що Україна хоче силовим шляхом вирішити долю Донбасу. Таку заяву зробив речник президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи під час брифінгу 22 листопада можливу загрозу вторгнення РФ до України. Слова Пєскова цитує "Медуза".

_ Йде цілеспрямована інформаційна кампанія. Для таких вкидань використовується, скажімо так, як труба, Bloomberg, це дійсно так, це ми теж фіксуємо. Деякі американські газети беруть активну участь у цьому, - зауважив Пєсков.

На думку представника Кремля, повідомлення про можливе військове вторгнення РФ в Україну можуть служити ширмою для "агресивних устремлінь Києва щодо силового вирішення проблеми Донбасу".

- Нагнітання напруженості – це спроба представити РФ як сторону, яка загрожує процесу врегулювання. І, звичайно ж, не можна виключати, що це камуфляж для прикриття агресивних помислів, які можуть мати місце у Києва, маються на увазі агресивні (помисли) у плані бажання вирішити проблему південного сходу силовими методами, - сказав Пєсков.

За його словами, Київ нібито і сам нарощує сили.

- Києву допомагають нарощувати сили, Києву постачають значну кількість озброєнь, включаючи сучасну та високотехнологічну. І все це, звичайно, ми спостерігаємо з великою тривогою, – заявив Пєсков. – Кількість провокацій значно зростає. Причому ці провокації здійснюються із застосуванням того самого озброєння, яке постачають Україні країни НАТО. І все це йде у порушення діючих Мінських домовленостей.

Прес-секретар Путіна вкотре підкреслив, що переміщення військ територією РФ - це "справа військових", а Росія не становить загрози для сусідів, і спростував зростання активності маневрів.

- Звичайний фон. Проводяться навчання, планові, непланові, інші маневри, які необхідні, - підсумував Пєсков, відповідаючи на запитання того самого Bloomberg.

Що було раніше

21 листопада голова Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив в інтерв'ю американському виданню Military Times, що РФ зосередила понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів України і готується до нападу наприкінці січня або на початку лютого 2022 року. Терміни атаки у розвідок США та України майже збігаються, запевнив він. Напад нібито включатиме повітряно-десантні атаки на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі, вторгнення через Білорусь. За словами Буданова, вторгнення буде більш руйнівним, ніж у результаті конфлікту, що розпочався у 2014 році. Підірвати довіру до української влади хочуть за допомогою протестів проти вакцинації від Covid-19 та "Вагнергейту".

Однак ще нещодавно українські військові та представники влади говорили, що в концентрації російських військових біля кордонів України немає нічого нового та загрозливого – та чи інша активність спостерігається протягом кількох років. Риторика змінилася після публікації розслідування Bellingcat про зрив операції з "вагнерівцями". А ось низка американських видань, у тому числі згадане Пєсковим Bloomberg, забили на сполох набагато раніше і послідовно пишуть про те, що варіант вторгнення в Україну Путін розглядає всерйоз.