Завантажити ще

У Генштабі ЗСУ вперше визнали, що українські війська відійшли від Соледару

У Генштабі ЗСУ вперше визнали, що українські війська відійшли від Соледару
Фото: REUTERS/Oleksandr Ratushniak

У Генштабі ЗСУ вперше визнали, що українські війська відійшли від Соледару. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив Суспільному, що Сили оборони України відійшли від міста задля збереження життя особового складу.

- Для збереження життя особового складу Сили оборони відійшли від Соледара, закріпились на заздалегідь підготовлених рубежах оборони. Виконали основне завдання: не дали системно прорватися ворогу на Донецькому напрямку фронту і ввійти в тил, а потім рухатись на оперативний простір, - розповів Череватий.

Речник Східного угруповання військ додав, що ЗСУ виснажили російські сили на цьому напрямку. Лінія фронту була вирівняна: ні оточення, ні взяття в полон українських військ не було. 

- Ми не можемо собі дозволити таку розкіш, яку дозволяє наш ворог, просто кидати бійців на убій. Намагаємося маневрувати, бити вогнем, застосовувати тактику малих груп, щоб максимально виснажити ворога, - зазначив представник Генштабу ЗСУ.

Ватажок "вагнерівців" Євген Пригожин 10 січня заявив, що його група заволоділа Соледаром в Бахмутському районі Донецької області. Міноборони Росії 13 січня відзвітувало про повне захоплення міста. Міноборони України спростовувало це та зазначало, що у Соледарі точаться важкі бої. 13 січня американський Інститут вивчення війни (ISW) написав, що, РФ, ймовірно, захопила Соледар.