26 жовтня
Завантажити ще

Суд взяв Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт

Суд взяв Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт
Фото: facebook.com

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату Віктору Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 7 грудня.

- У задоволенні клопотання відмовити. Застосувати відносно Медведчука запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши йому залишати будинок цілодобово, - зачитала постанову суддя Віта Бортницька.

В ході засідання прокуратура просила для Медведчука запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 1 мільярда гривень. Адвокати політика виступали проти пропонованного звинуваченням запобіжного заходу. За словами захисників, застава в розмірі 1 мільярда гривень не може бути внесена їх підзахисним, оскільки його банківські рахунки заблоковані через санкції РНБО. В результаті суд залишив без задоволення клопотання прокуратури.

Перед засіданням у Печерському районному суді Києва Віктор Медведчук сказав, що прийшов з сумкою для СІЗО. Нардеп від ОПЗЖ заявив журналістам, що у нього немає мільярда гривень, так як його рахунки і активи заблоковані санкціями РНБО.

8 жовтня глава СБУ Іван Баканов і генпрокурор Ірина Венедиктова повідомили, що Медведчуку вручили підозру в державній зраді і сприянні діяльності терористичної організації в зв'язку з причетністю до незаконного постачання вугілля з окупованої території в кінці 2014 - початку 2015 року. 11 жовтня нардепу вручили клопотання про арешт з альтернативою застави в мільярд гривень.

З 13 травня Віктор Медведчук знаходиться під цілодобовим домашнім арештом. Прокурори просили заарештувати його з можливістю вийти під заставу в 300 мільйонів гривень. Під цим запобіжним заходом нардеп знаходиться через підозри в зраді і замаху на розграбування національних ресурсів в Криму.

Санкції щодо Віктора Медведчука і Оксани Марченко РНБО ввів в лютому.

Новини по темі: Віктор Медведчук