30 червня
Завантажити ще

Тимошенко оскаржить ратифікацію Стамбульської конвенції у Конституційному суді

Тимошенко оскаржить ратифікацію Стамбульської конвенції у Конституційному суді
Фото: facebook.com/YuliaTymoshenko

Юлія Тимошенко пригрозила оскаржити ратифікацію Стамбульської конвенції у Конституційному Суді. Про це 21 червня сповістила представник Верховної Ради у КС Ольга Совгіря.

"Сьогодні під час пленарного засідання лідер фракції «Батьківщина» повідомила, що Стамбульська конвенція буде оскаржена народними депутатами у Конституційному суді України. Подивимось, чи знайдеться 45 народних депутатів, які не підтримують європейське майбутнє України", - написала нардеп із фракції "Слуга народу" у своєму Фейсбуці.

Водночас у вівторок перша леді Олена Зеленська назвала ратифікацію Стамбульської конвенції величезною перемогою та історичною подією.

"Фактично Стамбульська конвенція – це як вступ до ЄС у сфері боротьби з насильством. І це допоможе Україні з фактичним приєднанням до Євросоюзу", – написала вона у своєму телеграм-каналі.

Дружина президента зазначила, що конвенція встановлює високу планку допомоги жертвам та способи запобігання насильству. Наприклад, навчання рівності зі школи, “бо саме гендерні стереотипи роблять насилля прийнятним”.

Верховна Рада 20 червня ратифікувала Стамбульську конвенцію. Фракція "Батьківщина" не дала жодного голосу. Юлія Тимошенко заявила, що конвенція нав'язує не властиві українському суспільству цінності та впроваджує поняття гендера. На її думку, при вихованні дітей тепер не потрібно буде спиратися на їхню фізіологічну стать. За словами нардепа, питання слід винести на всенародний референдум. Тимошенко заявила також, що Стамбульська конвенція не входить до пакету вимог, які надає ЄС для того, щоб дати Україні кандидатство.

Голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк заявила у свою чергу, що при ратифікації Україна робить спеціальну заяву щодо того, що Конвенція буде застосовуватись відповідно до норм та принципів Конституції України та не зобов'язує зміни до Конституції чи Сімейного Кодексу щодо жінки та чоловіка, сімейних цінностей, шлюбу, сім'ї та усиновлення.

Президент Володимир Зеленський подякував народним депутатам, які підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції.