30 червня
Завантажити ще

Шарль Мішель: Впевнений, що сьогодні ми надамо Україні статус кандидата в ЕС

Шарль Мішель: Впевнений, що сьогодні ми надамо Україні статус кандидата в ЕС
Фото: JOHANNA GERON/reuters

У четвер, 23 червня, лідери Європейського союзу офіційно нададуть статус кандидата на вступ до ЄС Україні. Це стосується також і Молдови, написав перед засіданням у Брюсселі глава Європейської ради Шарль Мішель на своїй сторінці у Твитері.

- Це вирішальний момент для Європейського союзу. Я впевнений, що сьогодні ми надамо статус кандидата Україні та Молдові. Ми також висловлюємо чітку та сильну європейську перспективу для України, Грузії та Молдови, - зазначив він.

Важливий момент для України

23 червня у Брюсселі почнеться дводенне засідання Європейської ради. Під час нього лідери 27 держав ЄС повинні вирішити, чи надавати Україні статус кандидата у члени європейського блоку. Серед інших головних тем саміту - російське вторгнення в Україну та блокування країною-агресором українських портів.

До цього віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина запевнила, що абсолютно всі країни-учасниці ЄС згодні дати Україні статус кандидата. Раніше «КП в Україні» писала, як вплине статус кандидата в ЕС на життя пересічних українців.