Завантажити ще

Сергій Шойгу заявив, що ВПС США відпрацювали ядерний удар територією Росії

Сергій Шойгу заявив, що ВПС США відпрацювали ядерний удар територією Росії
Фото: ВПС України

Американські бомбардувальники під час навчань відпрацьовували варіант застосування ядерної зброї проти Росії. Про це заявив міністр оборони РФ Сергій Шойгу на зустрічі з міністром оборони Китаю Вей Фенхе, повідомляє 23 листопада російський " Інтерфакс ".

За даними Шойгу, відпрацювання відбувалося на навчаннях стратегічних сил США Global Thunder.

- Десять стратегічних бомбардувальників відпрацьовували варіант застосування ядерної зброї проти Росії практично одночасно із західного та східного напрямів, - заявив Шойгу, наголосивши, що при цьому літаки наближалися до російського кордону на відстань 20 кілометрів.

Глава російського Міноборони також зазначив, що активність американських військових біля кордонів РФ посилилася. За даними Шойгу, за останній місяць до кордонів Росії було здійснено близько 30 вильотів, що у 2.5 рази перевищує показники аналогічного періоду 2020 року.

Шойгу заявив, що російські підрозділи ППО помітили і відстежили американські стратегічні бомбардувальники і вжили невказаних заходів, щоб уникнути "будь-яких інцидентів".

Навчання Global Thunder, на яких США відпрацьовують боєздатність підрозділів, оснащених ядерною зброєю, проходили на початку листопада. Ці навчання проводяться щорічно.