4 липня
Завантажити ще

Семенченка відпустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт - поки що не на фронт

Семенченка відпустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт - поки що не на фронт
Фото: Прядко Денис / УНИАН

Семена Семенченка випустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт. Про це повідомила дружина колишнього народного депутата та засновника батальйону «Донбас» Наталія Музика, передає УНІАН.

Запобіжний захід 21 червня змінив Київський апеляційний суд. Водночас дружина Семенченка зазначила, що 22 червня у Шевченківському районному суді Києва пройде засідання про продовження запобіжного заходу. Вона не виключила, що екс-нардеп може повернути під варту.

Українська правда ” повідомила, що Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу захисника Семенченка частково. Колишній парламентарій зобов'язаний прибувати на вимогу суду та утриматися від спілкування зі свідками. Термін дії визначення – 60 днів до 19 серпня. Повне рішення суду буде оприлюднено 23 червня.

Видання написало, що 13 червня начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких поручився за Семена Семенченка.

Голова військової розвідки зазначив, що Семенченко – колишній командир підрозділу і зараз його організаторські здібності принесуть користь обороні. Буданов зазначив, що Семенченко неодноразово заявляв про бажання взяти участь в обороні, а президент Володимир Зеленський припускав залучення до оборони досвідчених бійців, які перебувають під вартою або відбувають покарання.

Глава ГУР зазначив, що Семенченка звинувачують у злочинах, не пов'язаних із загрозою життю та здоров'ю громадян, його вина не доведена. Більшість обвинувачених у цій справі виконують обов'язок із оборони України зі зброєю в руках в офіційних підрозділах.

ГУР обіцяє у разі визволення Семенченка з-під варти проконтролювати, щоб він прибув у військову частину і далі на фронт, а після закінчення бойових дій – гарантувати участь у судових процесах.

26 лютого, через два дні після нападу Росії, Семен Семенченко повідомив, що його відпустили, а потім знову повернули до СІЗО.

Семена Семенченка заарештували 26 березня 2021 року. Його звинуватили у створенні воєнізованого збройного формування, незаконному обігу товарів військового призначення, обстрілі будівлі телеканалу "112 Україна" у Києві.

Новини по темі: Семен Семенченко