Завантажити ще

СБУ пов'язує кібератаки проти України з хакерами, причетними до спецслужб РФ

СБУ пов'язує кібератаки проти України з хакерами, причетними до спецслужб РФ
Фото: madartzgraphics/pixabay.com

Для кібератаки сайтів державних органів хакери зламали інфраструктуру комерційної компанії, яка має доступ із правами адміністрування до постраждалих веб-ресурсів. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

- Зараз, наприкінці дня, ми можемо з великою ймовірністю стверджувати, що серед інших була так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, яка мала доступ із правами адміністрування веб-ресурсів, які постраждали внаслідок атаки, - заявили в СБУ.

Як зазначили у відомстві, важливим завданням для силовиків було встановити метод реалізації атаки, зібрати цифрові докази, а також за короткий термін відновити працездатність веб-ресурсів.

- Поки що можна говорити, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов'язаних зі спецслужбами РФ, - зазначено в повідомленні.

За даними спецслужби, протягом вихідних днів фахівці продовжуватимуть працювати над встановленням замовників кібератак. Усі отримані відомості документуються у межах відкритої силовиками кримінальної справи.