3 жовтня
Завантажити ще

Росія звільнила з полону 10 іноземців

Росія звільнила з полону 10 іноземців
Фото: REUTERS

За посередництвом принца Саудівської Аравії з російського полону вдалося звільнити 10 громадян Великобританії, Сполучених Штатів, Швеції, Хорватії та Марокко. Про це повідомляє "Reuters".

- Відповідні органи Саудівської Аравії отримали та передали їх з Росії королівству та сприяють процедурам для своїх країн. Літак із військовополоненими приземлився на території королівства у середу, 21 вересня, - повідомили у Міністерстві закордонних справ Саудівської Аравії.

Як пише "Al Arabiya", серед звільнених з російського полону - 5 громадян Великобританії, 1 марокканець, 1 громадян Швеції, 1 хорват і двоє громадян США. За даними видання, спадкоємець Саудівської Аравії був у прямому контакті з Росією та Україною в рамках звільнення цих громадян.

У повідомленні також йдеться, що зараз сторони продовжують переговори щодо обміну 50 громадян України на 200 полонених росіян. Також видання пише, посилаючись на достовірні джерела, що нібито до списку на обмін можуть включити нардепа Віктора Медведчука, який підозрюється в держзраді.

Великобританія підтвердила звільнення з полону РФ 5 своїх громадян

Інформацію про звільнення британців підтвердила прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс. За її словами, йдеться про 5 громадян Британії.

- Ми дуже раді звістки про те, що п'ять британських громадян, затриманих проросійськими маріонетками на сході України, благополучно повертаються, що поклало край місяцям невизначеності та страждань для них та їхніх сімей, - написала Трасс у Твіттері.

Також голова британського уряду подякувала президенту Володимиру Зеленському та владі Саудівської Аравії за зусилля по звільненню полонених. Трас підкреслила, що Росія має покласти край безжальній експлуатації військовополонених та затриманих цивільних осіб у політичних цілях.