30 червня
Завантажити ще

Росія виводить військових та техніку з Маріуполя через брак ресурсів

Росія виводить військових та техніку з Маріуполя через брак ресурсів
Фото: t.me/andriyshTime

Російські військові змінили тактику контролю пересування у Маріуполі. Через брак ресурсу вони виводять із міста військову техніку та солдатів, перекидаючи їх на інші ділянки фронту. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

- Найчастіше використовується контроль мобільними групами, які раптово з'являються в різних районах міста. Зміна тактики пов'язана з виведенням більшості військового залишку окупантів із міста на інші ділянки фронту. Банальна нестача ресурсу. Зокрема, другий день поспіль великі колони техніки залишають Маріуполь та Маріупольський район у напрямку Бердянськ-Пологи, – повідомив Андрющенко.

За його словами, серед російських військових настрій відрізняється від того, що описує пропаганда. Російські військові не хочуть продовжувати воювати, а розмов про здачу в полон дедалі більше.

- Настрою серед окупантів-військових далекі від заяв пропаганди. Переважає небажання продовження участі у війні, особливо серед мешканців Донбасу. Збільшуються розмови про бажання здатися у полон, особливо після повідомлення про перекидання їх на напрямок боїв у Запоріжжі. Однак більший страх загинути через відсутність зрозумілого механізму полону і перед погрозами офіцерів виставити загратзагони залишають все це в основному на рівні розмов, - зазначив він.

З початку вторгнення Росії в Україну Маріуполь виявився заблокованим російськими військовими. Люди, що залишилися у місті,  живуть у нелюдських умовах, які створили їм російські окупанти. Люди готують їжу на багаттях, ховають померлих просто у дворах і потроху починають звикати до таких суворих реалій.