18 сiчня
Завантажити ще

Росія відмовила США у відводі військ від кордонів України

Росія відмовила США у відводі військ від кордонів України
Фото: REUTERS/Сергій Пивоваров

Влада Росії не розглядатиме питання про повернення своїх військ "в казарми" і обговорювати переміщення військових з Північноатлантичним Альянсом або Сполученими Штатами не має наміру. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, повідомляє РБК.

- Вже звучить не лише про те, щоб відвести війська від кордону з Україною, як вони висловлюються, а про те, щоб ці війська пішли до казарми, Шерман саме так говорила, зокрема публічно на пресконференції. Я не думаю, що є необхідність пояснювати абсолютну неприйнятність таких вимог і, звичайно ж, ми їх навіть не обговорюватимемо, - заявив Лавров.

Про те, що РФ не відводитиме своїх військ від кордонів України, раніше заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков. За його словами, Росія переміщує свої війська власною територією, а не в інших державах. Тоді Пєсков зазначив, що НАТО не може диктувати Росії, куди і як переміщати війська.

На початку грудня в Ризі пройшов саміт міністрів закордонних справ країн Північноатлантичного Альянсу, учасники якого заявили про необхідність уникати погіршення ситуації на українсько-російському кордоні, а будь-яка агресія з боку Росії спричинить серйозні наслідки. У НАТО заявили, що відслідковують активність російських військ на українському кордоні, та закликали РФ до деескалації  і зниження напруженості в регіоні.