Завантажити ще

Президент Болгарії пояснив свої слова про "російський Крим": український, але під контролем РФ, і це не вирішити силою

Президент Болгарії пояснив свої слова про
Фото: REUTERS/Стоян Ненов

Окупований Крим залишається українською територією, але сьогодні де-факто контролюється Росією. Таке роз'яснення до сказаного Руменом Радевим під час теледебатів додала пресслужба президента Болгарії, повідомляє місцеве видання Actualno.

У роз'ясненні уточнюється: Радев неодноразово заявляв, що анексія Криму є порушенням міжнародного права, і це є чіткою позицією Софії у всіх міжнародних організаціях.

- З юридичного погляду Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку її суверенітету та територіальної цілісності. Водночас, як наголосив у ході передвиборчих дебатів президент Румен Радев, "нині" Крим перебуває під контролем Росії, і більш ніж ясно, що ця проблема не може бути вирішена силою, - йдеться у заяві.

Також у Радева зазначають, що на дебатах підкреслювалося занепокоєння з приводу цієї ситуації, яка веде до напруженості в Чорноморському регіоні, що має пряме відношення до безпеки Болгарії та її союзників.

18 листопада на дебатах перед виборами президента Радев заявив, що окупований Крим – це нібито російська територія, а санкції проти Росії показали свою неефективність. МЗС України викликало посла Болгарії і вимагало, щоб Радев спростував слова про "російський Крим". Президент Болгарії наступного дня додав, що не бачить драми в тому, що трапилося (на теледебатах), але Дмитро Кулеба пояснив Радеву, що таке драма і чому анексія Криму така чутлива і драматична для України. Кулеба зазначив, що слова Радева нашкодили відносинам України та Болгарії. У США також висловили невдоволення висловлюваннями болгарського лідера.

Румен Радев переміг 21 листопада у другому турі виборів та був переобраний президентом Болгарії на другий термін.

Раніше глава МЗС Білорусі в одному з телеінтерв'ю назвав Крим "насправді російською територією". Україна у відповідь попередила Білорусь про " непоправні наслідки " у разі визнання Криму російським.