4 липня
Завантажити ще

Прем'єр Данії зачитала в Раді листа данця, якого стратили нацисти у 1945 році

Прем'єр Данії зачитала в Раді листа данця, якого стратили нацисти у 1945 році
Фото: t.me/ГолосУкраїни

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен виступила у Верховній Раді по відеозв'язку. Текст виступу був опіблікований на сайті Офісу прем'єр-міністра Данії. Метте Фредеріксен зачитала листа 21-річного датчанина Кіма Мальте-Брууна своїй матері. Він боровся за свободу під час Другої світової війни і був страчений нацистами у квітні 1945 року.

"Тепер помирають ваші 21-річні чоловіки та жінки. Наші думки з ними та їхніми сім'ями. Це боляче. Це неправильно. Я знаю, що мої слова ніколи не можуть бути досить сильними. Руйнування війни розбивають серце. Я бачила це на власні очі, коли була у Бородянці у квітні. Я зустрічала людей, котрі бачили зло. Але я бачила інше. Щось, що, я вірю, вирішить перебіг цієї війни. Я побачила неймовірну силу українського народу", – сказала Метте Фредеріксен.

Прем'єр-міністр Данії назвала війну між Росією та Україною війною між демократією і тиранією. Фредеріксен також заявила, що Югославія у 90-ті та Україна у 2014 році - це не найшанобливіші часи для Європи.

Данія погодилася на прохання президента Зеленського взяти на себе провідну роль у реконструкції Миколаєва. Метте Фредеріксен запевнила, що Данія підтримує надання Україні статусу кандидата у ЄС. Водночас попередила, що шлях до ЄС може бути "довгим та важким".

- Є вимоги, які потрібно виконати. Ми не можемо змінити цього. Але ми підтримуватимемо вас на кожному етапі шляху. Ви належите до Європи. І Європа належить вам, – заявила вона.

У сесійній залі був присутній посол Данії в Україні, а народні депутати розгорнули прапори Данії.

Фото: rada.gov.ua

Фото: rada.gov.ua

ДОВІДКА

Метте Фредеріксен – не перший лідер держави, який виступив перед українським парламентом після вторгнення Росії до країни 24 лютого. Також це робили прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Зузанна Чапутова. У квітні Метте Фредеріксен відвідала Київ особисто разом із прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.

Новини по темі: Верховна Рада Данія