26 жовтня
Завантажити ще

Після нападу на журналістів "Схем" глава правління Укрексімбанку звільнився

Після нападу на журналістів
Фото: FB Mecgera

Євген Мецгер написав заяву про звільнення з посади голови правління Укрексімбанку після скандалу, пов'язаного з нападом на журналістів програми "Схеми". Про це він повідомив в своємуФейсбуці.

- Сьогодні я написав заяву про звільнення з посади голови правління АТ Укрексімбанк. Це логічний крок - єдиний можливий в ситуації, коли потрібно відвернути негативні наслідки від банку. Написання заяви про відставку є моєю власною оцінкою того, що сталося в банку. Сподіваюся, що цей крок допоможе відновленню довіри до банку, - написав Мецгер.

Як зазначив Мецгер, з Укрексімбанком, де він почав працювати в 2006 році, пов'язана практично вся його кар'єра. На його думку, за цей час установа реалізувала сотні проектів і домоглося успіхів як для банку, так і для економіки країни.

- Зрозуміло, що ці пояснення зараз вже не будуть слухати, але банк дійсно працює успішно, цілком законно і відповідно до затверджених пріоритетами. І саме тому для мене було настільки несподівано - почути звинувачення, що пролунали на адресу банку. І, також ще раз стверджую - укладаючи угоди з клієнтами банку, наші співробітники завжди дотримувалися вимог закону, правил і процедур банківської діяльності, - підкреслив він.

Йдеться про скандал, який стався у відділенні Укрексімбанку 4 жовтня. Журналісти програми "Схеми" заявили, що після "незручного питання" під час інтерв'ю з головою правління банку Євгеном Мецгер, у них відібрали камери і вилучили з них записи, а також утримували в кабінеті. Після інциденту журналістам вдалося відновити всі відеозаписи і оприлюднити їх.

за даним фактом поліція порушила кримінальну справу. Співробітникам банку інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 КК України). На час розслідування Мецгера відсторонили від посади голови правління банку, а 11 жовтня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.