4 липня
Завантажити ще

Парамедик "Тайра" про перебування у російському полоні: Умови нагадують концтабір

Парамедик
Фото: facebook.com/profile.php?id=100082039737367

Український парамедик та волонтер Юлія Паєвська, відома за позивним "Тайром", розповіла про умови утримання в російському полоні. За її словами, наші полонені громадяни перебувають у росіян як у концтаборі. Про це вона написала у Фейсбуці.

- Жодних передач нам не дають, жодної інформації про сім'ю у нас немає, лікарська допомога недоступна. Умови утримання нагадують концтабір, і я б не дуже здивувалася, опинившись одного разу в газенвагені. І я не жартую, на жаль. І це лише малий відсоток того, що відбувається в кам'яних мішках за лінією зіткнення, - заявила Паєвська.

Як зазначила волонтер, після перебування у полоні у росіян її вага становить 50 кг. Наразі вона перебуває під наглядом лікарів. Також "Тайра" закликала розробити алгоритм визволення українських військовослужбовців.

- Потрібно домогтися, щоб усі полонені були захищені міжнародною конвенцією з прав людини, тому що коли ми там – ми абсолютно безправні як раби. Ця тема болюча та гостра. Усі полонені мають бути звільнені. Необхідно розробити систему контролю та алгоритм обміну, - наголосила вона.

Паєвська спочатку вторгнення Росії перебувала в Маріуполі, рятуючи цивільних та військових, поранених під час обстрілів росіянами. 16 березня стало відомо, що Юлія потрапила у полон до військових РФ. Про звільнення "Тайри" із російського полону повідомив 17 червня президент Володимир Зеленський.