Завантажити ще

Нурсултан Назарбаєв склав із себе повноваження лідера головної партії Казахстану. Він очолював її 22 роки

Нурсултан Назарбаєв склав із себе повноваження лідера головної партії Казахстану. Він очолював її 22 роки
Фото: commons.wikimedia.org

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку з посади голови партії "Нур Отан", яка у XXI столітті стабільно залишалася в країні "партією влади". Про рішення колишнього глави держави 23 листопада повідомив у Твіттері його речник Айдос Укібай.

81-річний Назарбаєв зазначив на розширеному засіданні політичної ради партії, що "Нур Отан" має очолювати його наступник на посаді президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Нового лідера партії обере партійний з'їзд, до цього моменту Назарбаєв збереже цю посаду.

Айдос Укібай додав у коментарі Tengrinews.kz, що рішення Назарбаєва - це логічне продовження транзиту влади, розпочатого у 2019 році.

- Як зазначив Нурсултан Назарбаєв, партія "Нур Отан" має бути головною опорою для президента Казахстану, особливо нині, в умовах глобальної кризи, спричиненої пандемією, - пояснив він.

- Слід розуміти, що, незалежно від посад і регалій, Нурсултан Абішевич залишається лідером нашої нації - Єлбаси, - підкреслив прес-секретар першого президента Казахстану.

19 березня 2019 року Нурсултан Назарбаєв оголосив, що вирішив скласти з себе повноваження глави держави. Ця заява прозвучала у зверненні до народу Казахстану, присвяченому актуальним питанням соціально-економічного розвитку країни. Назарбаєв беззмінно очолював Казахстан із квітня 1990 року, а партію "Нур-Отан" – із 1999 року. У 2015 році його було переобрано на п'ятий та останній президентський термін на дострокових виборах. На них Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців.