18 сiчня
Завантажити ще

Нацрада з ТБ - про новорічні ефіри: Обурені кількістю російськомовного наповнення

Нацрада з ТБ - про новорічні ефіри: Обурені кількістю російськомовного наповнення
Фото: youtube.com/Національна рада

Нацрада з телебачення і радіо пообіцяла вжити “відповідні заходи” через велику кількість російської мови у новорічних телеефірах. Про це йшлося на першому онлайн-засіданні регулятора в цьому році.

- Ми розчаровані та серйозно обурені такою кількістю російськомовного наповнення українських телеканалів у період новорічних свят. І це позиція не лише Нацради... Стільки невдоволення глядачів та скарг ми не отримували вже давно, – заявив член ради Максим Онопрієнко.

Конкретні телеканали назвуть пізніше, оскільки моніторинг буде об'ємним і ґрунтовним, всі цифри потрібно перевірити, а мовне наповнення перевести у відсотки.

- Але обов'язково всі ознаки порушень будуть оприлюднені та розглянуті під час найближчих засідань, і Національна рада вживе відповідних заходів, – пообіцяв Онопрієнко.

Голова ради Ольга Герасим'юк сказала, що цікаво було б поговорити на цю тему із менеджментом каналів. Вона припустила, що це були ринкові розрахунки продажу програм за кордон, однак це "повна неповага до свого ринку".

У Нацраді зазначили, що йдеться про ефір українських телеканалів 31 грудня та 1 січня. Перший заступник голови Валентин Коваль повідомив, що найвищі рейтинги мали “1+1” та “Україна”. Обидва канали раніше й самі назвали себе лідерами новорічного ефіру.

На "1+1" йшов новорічний "Вечірній квартал", а на "Україні" - новорічна "Маска". На ICTV показували "Дизель Шоу", на СТБ - радянський фільм "Дівчата", на "Новому каналі" - "Гаррі Поттера" та "Брюса Всемогутнього". Номери "Кварталу" та "Дизель Шоу" були російською мовою.