30 червня
Завантажити ще

На саміті ЕС наголосили, що Росія несе повну відповідальність за продовольчу кризу

На саміті ЕС наголосили, що Росія несе повну відповідальність за продовольчу кризу
Фото: GUGLIELMO MANGIAPANE/REUTERS

Росія повинна негайно припинити атаки на сільськогосподарські об'єкти і вивезення зерна, а також розблокувати Чорне море, зокрема, Одеський порт, щоб дозволити експорт зерна і комерційні судноплавні операції. РФ використовує їжу як зброю у війні з Україною і одноосібно несе відповідальність за глобальну продовольчу кризу, повідомляється у резолюції саміту ЄС. 

У Європейській раді підкреслили, що вони підтримують зусилля Генсека ООН з цього приводу, а також підкреслили, що санкції ЄС проти Росії дозволяють вільний обіг сільськогосподарської продукції та харчування і доставлення гуманітарної допомоги.

Європейські лідери також закликали Єврокомісію і країни-члени ЄС сприяти вирішенню продовольчої небезпеки.

У прийнятому лідерами ЄС документі також рішуче засуджуються «невиборчі атаки Росії проти цивільного населення та цивільної інфраструктури». Політики закликали РФ «негайно та безумовно вивести всі свої сили та військове обладнання з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

В ЄС також нагадали про виділення нової макрофінансової допомоги до 9 млрд євро, а також пообіцяли докласти зусиль, щоб прискорити постачання озброєння.

Напередодні Україна офіційно отримала статус кандидата в ЕС. Тепер мають розпочатися переговори щодо вступу нашої країни в союз. Україна отримає план вступу до блоку – у дорожній карті будуть прописані конкретні рекомендації. Їх виконання та оцінка може зайняти не один рік. 

Новини по темі: зерно Євросоюз