24 жовтня
Завантажити ще

МЗС України передав привіт Наталії Поклонській: Сховатися не вийде навіть у Африці

МЗС України передав привіт Наталії Поклонській: Сховатися не вийде навіть у Африці
Фото: Instagram \Наталія Поклонська

Міністерство закордонних справ України вже поставило перед урядом Кабо-Верде питання про злочинну діяльність колишнього прокурора Криму і ексдепутата Держдуми РФ Наталії Поклонської, яка була призначена послом Росії в цій країні. Про це 13 жовтня речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив агентству "Інтерфакс-Україна".

- Сховатися не вийде навіть у Африці. МЗС України вже поставило перед урядом Кабо-Верде питання злочинної діяльності громадянки Поклонської, - заявив Ніколенко.

Спікер уточнив, що Поклонська знаходиться під санкціями не тільки України, але і ЄС, США, Канади та Японії.

- У зв'язку з призначенням Наталії Поклонської послом Росії в Кабо-Верде нагадуємо, що колишня прокурор російської окупаційної адміністрації в Криму розшукується за державну зраду проти нашої держави, - пояснив він.

Протягом лютого-березня 2014 року, перебуваючи в Криму, Наталія Поклонська сприяла окупації півострова. Вона також фігурує ще в декількох справах, в тому числі у справі "кримських терористів", за якою вирок свого часу отримав режисер Олег Сенцов.

Після окупації Поклонська отримала громадянство Росії і посаду "прокурора" Криму, а потім в 2016-му році стала депутатом Держдуми РФ від партії "Єдина Росія". У вересні її повноваження закінчилися, а ще навесні Поклонська заявила, що переобиратися в Думу не буде.

З 2014 року політик перебуває в розшуку в Україні через підозри в поваленні конституційного ладу і захопленні державної влади. У жовтні 2018 року ГПУ підготувала їй нове обвинувачення - у порушенні законів і звичаїв війни. У 2020 році Наталія Поклонська заявила, що готова поїхати послом в Україну.