Завантажити ще

Мера Одеси Геннадія Труханова відпустили під заставу в 30 мільйонів

Мера Одеси Геннадія Труханова відпустили під заставу в 30 мільйонів
Фото: facebook.com/gennadiytruhanov

Меру Одеси Геннадію Труханову обрали запобіжний захід у вигляді застави на суму 30 мільйонів гривень. Суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник вдень у понеділок зобов'язала градоначальника здати закордонний паспорт і залишатися на території України.

У коментарі журналістам біля будівлі суду Труханів заявив, що у нього немає 30 мільйонів гривень. Гроші мер буде шукати і паралельно подасть апеляційну скаргу.

- Звичайно, ні, тому я буду подавати апеляційну скаргу. Ми будемо подавати апеляцію, тому що я сподівався на рішення суду, яке не задовольнить клопотання прокуратури і щодо мене не буде застосовано ніяких заходів. Таких грошей у мера Одеси немає. Будемо шукати. Бізнесмени знайомі є, а партнерів немає, в даному випадку, на жаль, - цитує його PavlovskyNews.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вимагала заарештувати Труханова з можливістю вийти під заставу в 120 мільйонів гривень. Мер Одеси в перший день суду в п'ятницю заявив, що таких грошей у нього немає. Нову справу щодо себе він назвав політичною, спробою приручити місцеву владу.

6 жовтня генпрокурор Ірина Венедиктова повідомила, що підписала підозру меру Одеси Геннадію Труханову. У НАБУ заявили, що у 2016-2019-х роках шість земельних ділянок в Одесі передали під забудову багатоквартирних будинків обраним компаніям в обхід конкурсу. У тому числі рекреаційні зони. Всього підозри підготували для 16 осіб. За даними ЗМІ, в їх число потрапив одеський бізнесмен Володимир Галантернік.

У 2018 році Солом'янський районний суд Києва обирав Труханову запобіжний захід по "справі Краян". Мера відпустили на поруки народного депутата від БПП Дмитра Голубова.

Геннадій Труханов очолює Одесу з 2014 року. Восени 2020 року він переміг у другому турі виборів мера.