Завантажити ще

Ліцензію Укрзалізниці відновили - поїзди не скасують

Ліцензію Укрзалізниці відновили - поїзди не скасують
Фото: facebook.com/Укрзалізниця

Укртрансбезпека відновила ліцензію Укрзалізниці. Про це у четвер, 13 січня, повідомили у Державній службі з безпеки на транспорті.

- 12 січня Укртрансбезпека отримала від АТ «Укрзалізниця» заяву із відомостями про усунення підстав, що спричинили зупинення дії ліцензії. Укртрансбезпека також отримала від АТ «Укрзалізниця» квитанцію про сплату штрафу, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, - йдеться у Фейсбуці служби.

Укрзалізниця усунула майже всі невідповідності. У процесі – ті виправлення, що вимагають значних фінансових витрат.

– Усунення невідповідностей контролюватиметься Укртрансбезпекою щомісяця, а також буде включено до переліку питань подальшої планової перевірки, – уклали в Укртрансбезпеці.

4 січня нардеп від “Слуги народу”, голова Тимчасової слідчої комісії Ради з Укрзалізниці Юлія Гришина заявила, що з 11 січня УЗ має припинити перевезення пасажирів та небезпечних вантажів, оскільки Укртрансбезпека призупинила дію ліцензії. Нардеп припустила, що вихід знайдуть, "але факт є фактом - УЗ не дотримується ліцензійних умов, тобто не виконує всі необхідні вимоги контролюючого органу щодо організації перевезень пасажирів та небезпечних вантажів".

6 січня глава Укртрансбезпеки Євген Зборовський запевнив, що перевезення не зупиняться. Водночас він зазначив, що Укртрансбезпека та Укрзалізниця змінюються і обов'язкові процедури нарешті почали відбуватися на ділі, а не на папері. За його словами, у липні 2021 року, вперше за п'ять років, співробітники Укртрансбезпеки провели планову перевірку дотримання Укрзалізницею ліцензійних вимог, насамперед безпечної складової. За результатами перевірки встановили 116 невідповідностей (порушень). Наказ набирав чинності лише у разі невиправлення порушень. Фактично, це було попередження про можливе скасування ліцензії.