Завантажити ще

Кулєба: США готується передати Україні п'ятий «Айленд»

Кулєба: США готується передати Україні п'ятий «Айленд»
Фото: dumskaya.net/

Ключове завдання українських дипломатів полягає у політичному та економічному стримуванні РФ, а також у сприянні військовій допомозі нашій країні. Про це під час онлайн-брифінгу заявив голова МЗС Дмитро Кулєба.

За його словами, провідним партнером є США. Також дуже важливою є оборонна співпраця України і Британії. Так, 12 листопада сторони формалізували угоду про підтримку розвитку країною можливостей ВМС України.

- Ряд інших країн також працюють з нами у військово-технічній сфері щодо озброєння та обладнання. І ми їм за це вдячні. Зброя, як і гроші, люблять тишу. Тому не розголошуватиму подробиці. Хочу лише запевнити, що ми, дипломати, у всьому світі шукаємо те, що зробить нас сильнішим. А значить, утримає Росію від наступу, - підкреслив Кулєба.

Він також зазначив, що у рамках співпраці зі США Україна найближчим часом отримає п'яте судно типу «Айленд ». Воно буде названо на честь Героя України В'ячеслава Кубрака та прибуде до нашої країни до кінця осені.

Прапорщик В'ячеслав Кубрак – учасник російсько-української війни. Герой України. Народився 1986 року в селі Миролюбівка Нововоронцовського району Херсонської області. 8 жовтня 2019 року під час виконання бойового завдання з інженерної розвідки у зоні боїв підірвався на невідомому вибуховому пристрої. 11 жовтня 2019 року помер в обласній клінічній лікарні імені Мечникова у Дніпрі. Похований на малій батьківщині. 22 серпня 2020 року президент України надав йому звання Героя України.

Цього року Україна вже отримала чотири такі катери. Останні два – «Фастів» та «Суми» – прибули 23 листопада. Катери гарантуватимуть під командуванням українських екіпажів морську безпеку в акваторіях Чорного та Азовського морів.