4 липня
Завантажити ще

Кулеба: Росія нав'язує наратив про втому від України в Європі

Кулеба: Росія нав'язує наратив про втому від України в Європі
Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Росія нав'язує наратив про втому від України в Євросоюзі, щоб наголосити на нашій неповноцінності. Насправді жодної втоми в Європі немає, і надання Україні статусу кандидата в ЄС це підтверджує. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону.

- Ну яка ж втома від України? Та тут суцільне свято від України! Подивіться, голова Євроради твітить – вітає, Урсула фон дер Ляйєн, президент Єврокомісії, представляла висновок щодо України у жовто-блакитному костюмі. Та немає жодної втоми від України, забудьте взагалі цей термін. Я завжди говорив до цього, зараз і говоритиму завжди: ніколи не було ніякої втоми від України, немає і не буде. Це російський наратив, нав'язаний нам, для того, щоб наголошувати на нашій неповноцінності про те, що від нас хтось десь втомився, - пояснив Кулеба.

Глава МЗС зазначив, що ЄС фактично продемонстрував, що саме він продовжує визначати правила гри на європейському континенті, а не Росія, Китай чи будь-хто.

- ЄС – це рушійна сила європейського континенту. Сьогодні вони, навпаки, відчули всю силу, енергію, здатність приймати історичні рішення... Щодо України, Молдови, питань надзвичайної складності, вони досягли консенсусу. Це вселяє в них віру у свою здатність рухати Європу вперед. Сьогодні Європа стала сильнішою, – сказав Кулеба.

У четвер, 23 червня, Європейська рада надала Україні статусу кандидата на членство в Європейському союзі. Цей статус набула і Молдова.