24 жовтня
Завантажити ще

Кулеба: Ми на постійному зв'язку з Саакашвілі, є варіанти окрім екстрадиції

Кулеба: Ми на постійному зв'язку з Саакашвілі, є варіанти окрім екстрадиції
Фото: сайт президента України

Україна знаходиться на постійному зв'язку із затриманим в Грузії Міхеілом Саакашвілі. Про це на своєму онлайн-брифінгу повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба. За словами міністра, запит про екстрадицію - не єдиний інструмент, який розглядає Київ для звільнення громадянина України.

- Ми підтримуємо постійний зв'язок із Міхеілом Саакашвілі. Адвокати мають до нього доступ, консул - безперешкодний доступ. Вже було кілька розмов з ним, де ми з'ясували його чітку позицію. Ми вивчаємо юридичні нюанси цієї справи, обираємо найкращий алгоритм, який  застосуємо у цьому випадку. Підкреслюю, що Міхеіл Саакашвілі є громадянином України, а ми своїх громадян в біді за кордоном не кидаємо. Коли буде затверджено рішення, яким саме шляхом рухатися - це може бути не тільки екстрадиція, - ми тоді вже проінформуємо, - заявив Кулеба.

Міхеіла Саакашвілі затримали в Тбілісі 1 жовтня за день до місцевих виборів, в яких бере участь заснована ним партія. Екс-президента ув'язнили  в Руставі для відбування винесеного йому на батьківщині заочного вироку.

У 2019 президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство, якого його позбавили у 2017-му при президентові Петрі Порошенку. Грузинського громадянства Міхеіла Саакашвілі позбавили у 2015 році. На батьківщині проти третього президента Грузії заведено кілька кримінальних справ.

3 жовтня Володимир Зеленський розповів на брифінгу в Трускавці, що не знав про плани Міхеіла Саакашвілі повернутися до Грузії. Він назвав це неправильною дією, оскільки в Україні Саакашвілі перебуває на державній службі - обіймає посаду голови Виконавчого комітету Національної ради реформ.