29 червня
Завантажити ще

Безробітні займатимуться суспільно корисними роботами за мінімальну зарплатню

Безробітні займатимуться суспільно корисними роботами за мінімальну зарплатню
Фото: kmu.gov.ua

На роботи надішлють тих, хто не влаштувався протягом місяця

Безробітні в Україні займатимуться суспільно корисними роботами за мінімальну зарплатню. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

- Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада, - розповів голова Кабінету міністрів.

За суспільно корисні роботи держава платитиме мінімальну зарплатню.

- Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту, - заявив Шмигаль.

Статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

250 тисяч гривень на відкриття бізнесу

Також Кабінет Міністрів затвердив три програми грантового фінансування. Їх об'єднали під загальною назвою «єРобота».

Перша програма – мікрогранти до 250 тисяч гривень для тих, хто бажає запустити новий бізнес. Будь-який українець, який має бізнес-план, може розраховувати на підтримку держави.

– Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо, – пояснив прем'єр.

Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде іншого бізнесу. Для отримання гранту потрібно буде подати заявку через портал Дія або відділення Ощадбанку, додавши до заявки бізнес-план. Протягом 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проекту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти перерахують на рахунок.

- Окремо підкреслю. Держава надає грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду. Але витратити ці кошти за нецільовим призначенням не вийде, банк буде контролювати відповідність платежів затвердженому бізнес-плану, - попередив глава уряду.

Нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою «5-7-9» у розмірі до 2,5 млн. грн.

Допомога на створення теплиць

Ще дві програми безповоротних грантів стосуються аграрної галузі. Перша – створення садів та теплиць, розмір гранту – від 5 до 7 млн ​​грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії та фермерські господарства, які мають у власності або оренді землю терміном не менше ніж 25 років.

Кошти можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив.

- Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець, – розповів Шмигаль.

Щоб отримати грант, так само потрібно подати заявку через Дію або уповноважений банк. Ключова вимога – працевлаштування робітників та сплата податків.

Гранти на підтримку садівництва

Друга програма - гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства.

- Ми говоримо про часткову компенсацію вартості садів. Держава надаватиме від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів. Це близько 70% від середньої вартості висадки... Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Проект вашого саду може бути від 1 до 25 гектарів. Кошти також надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо, – повідомив прем'єр-міністр.

Частину коштів для підтримки бізнесу виділять іноземні партнери. Найближчим часом уряд також затвердить програми безповоротної грантової підтримки у сфері переробки та IT-сфери.