Завантажити ще

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії до липня

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії до липня
Фото: depositphotos.org

Економічні санкції проти Росії, запроваджені Європейським Союзом, діятимуть ще пів року. Обмеження продовжено до 31 липня. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

- Сьогодні Рада прийняла рішення продовжити обмежувальні заходи, які діють наразі щодо окремих секторів економіки Російської Федерації, на шість місяців до 31 липня 2022 року. Рішення Ради вийшло після останньої оцінки стану виконання Мінських угод 16 грудня 2021 року, - зазначено в повідомленні.

Як зазначили у Раді, ці санкції передбачають обмеження доступу до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків та компаній, забороняють форми фінансової допомоги та посередництва щодо російських фінансових установ. Зокрема, забороняється прямий або непрямий імпорт, експорт або передача всіх матеріалів, пов'язаних з обороною, а також встановлюється заборона на товари подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих користувачів в Росії.

Вперше економічні санкції запровадили ЄС 31 липня 2014 року у відповідь на агресивні дії Москви проти України. Крім цих обмежень, ЄС додатково вжив інших заходів - заборона на в'їзд до країн ЄС, заморожування активів та обмеження економічних відносин з Кримом і Севастополем.