4 липня
Завантажити ще

Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата у ЄС

Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата у ЄС

Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні та Молдови статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу. Про це у своэму Твитер повідомив депутат Європарламенту Володимир Більчик.

- Європарламент переважною більшістю голосів приймає резолюцію про кандидатський статус України, Молдови та Грузії: підсумки голосування говорять самі за себе. Чіткий сигнал підтримки статусу кандидата для України і Молдови напередодні сьогоднішнього засідання ЄС, - написав він.

Резолюцію підтримали 529 євродепутатів, проти - 45, утрималися - 14.

Напередодні відкриття дводенного засідання Євроради голова Європейської ради Шарль Мішель висловлював впевненість, що сьогодні буде ухвалено позитивне рішення щодо нашої країни.

– Це вирішальний момент для Європейського Союзу. Я впевнений, що сьогодні ми надамо статус кандидата Україні та Молдові. Ми також висловлюємо чітку та сильну європейську перспективу для України, Грузії та Молдови, – зазначив він.

Засідання Європейської ради триватиме два дні. Крім надання країнам статусів кандадитів у члени ЄС, лідери 27 держав ЄС також мають обговорити російське вторгнення в Україну та блокування країною-агресором українських портів.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина раніше наголошувала, що всі країни-учасниці ЄС згодні надати Україні статусу кандидата. Раніше «КП в Україні» писала, як вплине статус кандидата в ЄС на життя пересічних українців

 

Новини по темі: Європарламент Євросоюз