Завантажити ще

ГУР: Витік хімікатів на Донбасі може стати приводом для вторгнення Росії в Україну

ГУР: Витік хімікатів на Донбасі може стати приводом для вторгнення Росії в Україну
Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

У Горлівці Донецької області стався витік отруйних хімікатів на підприємстві, що може призвести до екологічної катастрофи на сході України. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони.

- 14 січня до окупованого російськими військами Горлівки на ПАТ "Концерн Стирол" доставлено ємності з аміаком, з яких через порушення герметичності здійснюється витік у повітря отруйних речовин. "Хімічне забруднення може призвести до екологічної катастрофи на сході нашої держави", - заявили в ГУР.

За даними відомства, Росія може цю ситуацію використати проти Києва з метою розширення агресії проти України.

– Викликана діями російських окупантів техногенна катастрофа може бути використана для звинувачення України у застосуванні отруйних хімічних речовин та як привід для розширення збройної агресії проти нашої держави, – наголосили у відомстві.

Про те, що Росія готує "провокацію під чужим прапором", яка буде використана як привід для вторгнення в Україну, заявила влада США. Американські спецслужби заявили, що знайшли відповідні докази, що підтверджують цю інформацію.

До цього міністр оборони Росії Сергій Шойгу стверджував, що приватні військові компанії США планують влаштувати на Донбасі провокацію із застосуванням хімікатів. Українська сторона вважає, що заява російського міністра також є частиною провокації РФ.