Завантажити ще

Голод у Карабаху. Український депутат спростував міфи російської пропаганди

Голод у Карабаху. Український депутат спростував міфи російської пропаганди

Попри повномасштабну війну з Україною Росія водночас не полишає спроб впливу на інші території, які їй не належать. Зокрема, на  Карабах, який є частиною Азербайджану. Російська Федерація через контрольовані вірменські ЗМІ почала розповсюджувати дезінформацію щодо гуманітарної кризи у регіоні, котру ніби-то спричинили протести на Лачинській дорозі. Однак активісти вже спростували цей наратив, обдзвонивши місцеві сервіси з доставки їжі. Жоден з них не поскаржився на проблеми з постачанням продуктів.

Про це розповідає "Прямий канал".

12 грудня екоактивісти у Карабасі розпочали мирну акцію протесту на автошляху, який пролягає через Шушу. Люди виступають проти експлуатації родовищ корисних копалин на території, яка належить Азербайджану, але знаходиться під тимчасовим контролем РФ. Учасники акції не перешкоджають руху транспорту та не чинять жодних протиправних дій, однак їх намагаються звинуватити у створенні голоду та гуманітарної катастрофи.

Народний депутат України, співголова групи міжпарламентських зв’язків із Азербайджаном Володимир Крейденко продемонстрував, як працюють кремлівські пропагандистські кейси на території Азербайджану. Він організував замовлення їжі у ресторанах міста Ханкенді, столиці Карабаху, яке вірмени називають Степанакерт, аби продемонструвати, що ніякого голоду там і близько нема.

«Ми можемо бачити соціальний експеримент, наразі він шириться в ютубі, де активісти замовляють їжу, і у них все вдається, немає жодної гуманітарної катастрофи», - зазначає депутат.

Неправдивдивою є й інформація про те, що у регіоні почали вводити обмеження в роботі закладів громадського харчування у зв’язку з начебто нестачею продовольства й економією енергії. На відео із розслідування, про яке згадує Володимир Крейденко, видно, що місцеві заклади громадського харчування в місті Ханкенді пропонують широкий асортимент страв на будь-який смак і працюють без обмежень в часі та кількості відвідувачів.

Натомість справжню гуманітарну катастрофу, яку влаштувала сама ж Росія, нині увесь світ може спостерігати на тимчасово окупованих територіях України.

«Ми бачимо купу смертей, ми бачимо гуманітарну катастрофу, розбиті житлові будинки, зруйновану інфраструктуру - все це саме і є результатом контролю і заходу РФ на територію незалежної країни», - зауважує Крейденко.

Нині Азербайджан чинить опір будь-яким спробам Російської Федерації розхитати ситуацію у регіоні та підтримує Україну у боротьбі за демократичні цінності вільного цивілізованого світу.