Завантажити ще

Естонія пообіцяла продовжити підтримку України після висилки посла Росії

Естонія пообіцяла продовжити підтримку України після висилки посла Росії
Фото: /novynarnia.com/

Посол Росії в Таллінні поїде з міста 7 лютого – одночасно з послом Естонії в Росії. Про це заявив міністр закордоних справ Урмас Рейнсалу, коментуючи рішення Росії скоротити дипломатичну присутність до рівня тимчасово повірених у справах.

- Кроки Росії не завадять нам надавати подальшу підтримку Україні, яка вже майже рік бореться за свій суверенітет і безпеку всіх нас. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну, оскільки Росія планує широкомасштабні атаки, і закликаємо інші країни-однодумці збільшити допомогу Україні, - наголосив Рейнсалу.

Він додав, що Естонія керується принципом паритетності у відносинах із Росією й наполягатиме на цьому.

Раніше стало відомо, що РФ вирішила знизити рівень дипвідносин із Естонією. Країна буде представлена в столиці тимчасовим повіреним у справах замість послів.

Естонія в жовтні 2022 року визнала РФ країною - спонсором тероризму.  Країна також допомогла Україні, передавши ЗСУ всі свої 155-міліметрові гаубиці. Військові також отримають артилерійські снаряди та гранатомети з боєприпасами. Цей пакет військової допомоги став найбільшим для Естонії від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Загальна військова підтримка Естонією ЗСУ уже становить понад 1% ВВП цієї країни.