30 червня
Завантажити ще

Експерти: Токаєв міг принизити на ПМЕФ двійника Путіна

Експерти: Токаєв міг принизити на ПМЕФ двійника Путіна

Сенсацією на "економічному форумі" в Санкт-Петербурзі стала поведінка президента Казахстану Токаєва, який відзначився зухвалими та недипломатичними висловлюваннями прямо в обличчя президенту Володимиру Путіну: мовляв, Росія не має права вести війну; посміявся над, як він висловився, квазідержавними утвореннями "ЛНР-ДНР", у грубій формі відмовив Росії у визнанні Казахстаном цих формувань. Також він не в контексті дискусії наголосив на тому, що Радянським Союзом здебільшого керували вихідці з України. Про це пише " Апостроф ".

Все це в комплексі, на думку керуючого партнера Національної антикризової групи Тараса Завгороднього, свідчить про те, що функцій візиту було кілька: по-перше, висловити в обличчя Путіну критичну думку про нього, що, швидше за все, є позицією Китаю та США, які бачать, що Росія слабшає, і змушують Росію виходити з війни.

По-друге, не виключено, що завданням Токаєва було подивитися – чи справді буде на саміті Путін чи його двійник. Токаєв – ідеальна кандидатура для такої ролі, оскільки часто зустрічався із Путіним.

"Можливо, що різкий виступ президента Казахстану та його відмова прийняти від Росії орден Олександра Невського означає ймовірність присутності двійника. Швидше за все, у нього були вагомі підстави і якась інформація про людину, яку представляють Путіним, щоб так зухвало вести себе під час виступу на форумі - підкреслив він.

Експерт Інформаційного центру "Міжмор'я" Юрій Гончаренко вважає, що "швидше за все, Токаєв до останнього не вірив у ймовірність того, що його посадять на сцені поряд з актором, який гратиме роль Президента Росії. Інформація про те, що Путін у комі, звичайно, вирувала в ЗМІ, але під час війни і не такі чутки можуть бути запущені, тим більше, сам Кадиров спростував інформацію про тяжкий стан здоров'я Путіна. вирішив одразу почати відповідати різкими діями».

"Цікавий також той факт, що Андрій Турчак (Перший заступник голови Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації - прим. Ред) досить жорстко обірвав "вірного путінця" Затуліна, який почав наїжджати на казахського Президента. У Росії дійсно готують транзит влади і шукають гарантій для мінімізації втрат від того, що почав Путін. А оскільки всі розуміють, що Токаєв, окрім себе самого, на саміті представляв і західні розвідки, і, швидше за все, китайських товаришів — починати конфлікт із ним вкрай недалекоглядним", – наголосив він.

Відразу після завершення візиту Токаєва між Казахстаном та Росією розпочалася торговельна війна: Росія припинила відвантаження казахстанської нафти після заяв Токаєва на ПМЕФ, Казахстан блокує на своїй території 1700 вагонів із російським вугіллям.

Новини по темі: Володимир Путін