Завантажити ще

Дружини захисників "Азовсталі" дали прес-конференцію

Дружини захисників
Фото: кадр відео youtube.com/Бабель

Дружини українських військовослужбовців, які перебувають в оточенні на « Азовсталі » у Маріуполі, провели онлайн-прес-конференцію. Вони подякували переможцям “Євробачення-2022”, українському гурту Kalush Orchestra за заклик зі сцени в Турині врятувати захисників «Азовсталі», а також інших зірок, які раніше привертали увагу до проблеми заблокованого російськими силами заводу: Юлію Саніну, Андрія Хливнюка, Святослава Вакарчука, Тіну Кароль.

– Його (соліста Kalush Orchestra Олега Псюка, – Авт.) заява привернула увагу світу. Вдячні за сміливість, що він не побоявся це сказати. Після цього дуже багато хто перейшов за хештегом #SaveAzovstal, все більше людей дізнається про Маріуполь. Ми дуже вдячні за сміливість. Ми вдячні всім, хто робить такі заяви, – сказала одна із дружин.

Дівчата розповіли, що українські військовослужбовці мають песимістичні настрої. Вони не вірять у переговори та виходять на поверхню рідко, щоб знайти воду. Поранених на «Азовсталі» дедалі більше, у захисників мало медикаментів, легкопораненим ампутують кінцівки без наркозу. Частина їжі, якою військовослужбовці ділилися з цивільними до евакуації, перебуває під завалами. Евакуацією цивільних із «Азовсталі» керував командир «Азова» Денис Прокопенко, оскільки росіяни нікого більше не пускали на територію заводу.

Коментуючи зустріч із Папою Римським Франциском, яка відбулася 11 травня, дружини захисників «Азовсталі» сказали, що він заглиблений у тему.

Захисники "Азовсталі" дали прес-конференцію тиждень тому, 8 травня. Наразі рідні бійців полку "Азов" вирушили до Туреччини, щоб зустрітися з президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом.

12 травня віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук повідомила, що Україна веде переговори про обмін 38 тяжко поранених бійців з "Азовсталі".

Новини по темі: Азовсталь