Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

У БЕБ після фото наради на вулиці підтвердили, що Кабмін ще не виділив їм приміщення

У БЕБ після фото наради на вулиці підтвердили, що Кабмін ще не виділив їм приміщення
Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

У Бюро економічної безпеки підтвердили, що Кабмін досі не виділив органу будівлі. Вранці 24 листопада на сайті БЕБ повідомили: у встановлений термін до 25 листопада укомплектували орган на 30%, що дозволяє йому розпочати практичну роботу.

"Однак нагадаємо, що, незважаючи на готовність БЕБ працювати, за органом досі не закріплено власної обладнаної будівлі. Затягування процесу виділення приміщення для БЕБ з боку Кабінету міністрів України може унеможливити процес передачі кримінальних проваджень та роботу органу в цілому", - йдеться у повідомленні.

У Бюро економічної безпеки набрали 214 працівників, уточнили у прес-службі. Це державні службовці, штатні працівники, які мають спеціальні звання, а також особи, працевлаштовані за трудовими договорами.

23 листопада "РБК-Україна" опублікував фото перших робочих зборів співробітників Бюро економічної безпеки. Його провели просто неба.

На відсутність будівлі Вадим Мельник нарікав наприкінці жовтня в ефірі "Українського радіо". Також він сказав, що для того, аби новий центральний орган виконавчої влади запрацював, необхідно набрати 30% від складу центрального апарату.

Директор БЕБ попросив Кабмін виділити для центрального апарату приміщення Слідчого управління фінансових розслідувань ДФС на Шолуденка, 31. Мельник сказав, що бюджет БЕБ на 2022 рік не передбачає витрати на облаштування нової будівлі.

Верховна Рада ухвалила законопроект про Бюро економічної безпеки у січні. У серпні Кабмін призначив його директором переможця конкурсу голову фіскальної служби Вадима Мельника. Загалом у бюро працюватиме близько 4000 осіб – у центральному апараті та у територіальних підрозділах.

БЕБ займатиметься розслідуванням економічних злочинів: фінансові та податкові правопорушення, виготовлення і розповсюдження нелегальних підакцизних товарів, підробка грошей та фінансових документів. Повноваження у цих справах втрачають Національна поліція та СБУ, а податкова міліція ліквідується.