Завантажити ще

Через високий рівень русифікації на півдні призначили представника мовного омбудсмена

Через високий рівень русифікації на півдні призначили представника мовного омбудсмена
Фото: Одеська ОДА

На півдні України призначили представницю Уповноваженого із захисту державної мови. Нею стала керівниця громадської організації "Одеса україномовна" та депутатка одеської районної ради від "Європейської солідарністі" Ярослава Вітко-Присяжнюк. З очільниками області її особисто познайомив уповноважений Тарас Кремінь.

За словами Кременя, в Одесі та області за останній рік рівень дотримання мовного законодавства покращився, хоча порушення з боку посадових осіб все ще продовжують фіксуватися. Під час зустрічі сторони домовились про розробку та затвердження цільової обласної програми з підтримки державної мови й розширення мережі безкоштовних мовних курсів.

- Разом з тим, зважаючи на високий рівень русифікації регіону та значну кількість тимчасово переміщених осіб, що знайшли прихисток у різних куточках Одеської області, дана кількість ініціатив є недостатньою. З огляду на це органи державної влади та місцевого самоврядування мають посилити роботу над розбудовою мережі курсів і розмовних клубів з опанування державної мови. Допоміжним у цьому питанні  стане саме прийняття регіональної програми сприяння і розвитку української мови як державної, - наголосив Тарас Кремінь.

Відповідно до інформації, яка зібрана на офіційному сайті уповноваженого, в Одесі та області діють 14 розмовних курсів та клубів,

Новини по темі: "мовний" закон Одеса