Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Зеленський доручив Кабміну розібратися з врученням повісток на вулицях, блокпостах та АЗС

Зеленський доручив Кабміну розібратися з врученням повісток на вулицях, блокпостах та АЗС
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію, в якій українці просили заборонити видачу повісток до військкомату на вулицях, блокпостах та автозаправках. Про це повідомляється на сайті президента.

- Призов резервістів та військовозобов'язаних на службу проводиться у порядку, визначеному законами про військову службу та мобілізацію. Порядок оповіщення військовозобов'язаних про їхній заклик на військову службу під час мобілізації та вручення повісток регулюється відповідними актами Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, - йдеться у відповіді президента.

У зв'язку з цим Зеленський доручив прем'єр-міністрові Денису Шмигалю опрацювати це питання з урахуванням дотримання прав громадян та законодавства України.

- Я звернувся до прем'єр-міністра України Д. Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання в контексті дотримання прав громадян та законодавства про військовий обов'язок та військову службу, - наголосив він.

У соцмережах неодноразово українці скаржилися на вручення повісток громадянам у громадських місцях. Петиція на сайті президента з'явилась 29 червня. Автор звернення Ігор Нерозя просить Зеленського заборонити видачу повісток у будь-яких місцях, окрім військкоматів. Також українець закликав президента набирати резерв до ЗСУ насамперед із бажаючих людей, а також інформувати громадян про стан хвиль мобілізації. За місяць цей звернення набрало 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду звернення главою держави.