Завантажити ще

В Україні скасують призов на строкову військову службу з 1 січня 2024 року

В Україні скасують призов на строкову військову службу з 1 січня 2024 року
Фото: ssu.gov.ua

В Україні скасують призов на термінову військову службу. Кабміну доручено забезпечити підготовку та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект із цього приводу. Володимир Зеленський доручив урядові розробити та винести на розгляд парламенту низку законопроектів щодо посилення обороноздатності держави.

Відповідний указ президента №36/2022 було оприлюднено на сайті глави держави у вівторок, 1 лютого.

У документі уточнюється, що законопроекти мають передбачати, зокрема, запровадження в Україні моделі інтенсивної системи військової підготовки громадян як можливої альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.

Володимир Зеленський підписав указ про зміцнення обороноздатності України 1 лютого прямо на трибуні Верховної Ради України. Він передбачає, серед іншого, збільшення грошового забезпечення всіх військових до розміру не нижче за три мінімальні зарплати, перехід України до основ професійної армії, збільшення терміну дії контрактів, збільшення протягом наступних трьох років чисельності ЗСУ на 100 тисяч професіоналів, створення 20 додаткових озброєних бригад ЗСУ.