Завантажити ще

Жителька Чорнобаївки розповіла про складнощі життя у легендарному селищі

Жителька Чорнобаївки розповіла про складнощі життя у легендарному селищі
Фото: tsn.ua

Жителі легендарної Чорнобаївки, де українські захисники вже дев'ятнадцять разів знищували окупантів, намагаються жити нормальним життям та вірять у швидку перемогу. У селищі є зв'язок та достатньо продуктів, але однією з найбільших проблем у селі є готівка. Місцеві жителі не можуть отримати виплати або купити щось у магазинах. Про це розповіла місцева мешканка в ефірі "Сніданку з 1+1".

– Ми намагаємося вести звичний спосіб життя. Вдень більш-менш нормально, бо ми далеко чуємо вибухи, але вночі трохи страшно. Часто доводиться вибігати у коридор вночі, – розповіла місцева мешканка.

За її словами, із продовольством у селі переважно добре, проте існує проблема з готівкою. Крім того, ціни надто високі. Щоб купити щось у магазині, людям доводиться шукати готівку один в одного.

Пенсії та виплати люди у Чорнобаївці отримують лише тоді, коли є готівка, проте її часто не вистачає.

– Нам сповіщають, коли є виплати. Дуже часто буває таке, що пенсіонери приходять за виплатами, їм пишуть, що можна прийти з певної години, але вони можуть простояти в черзі, а готівка закінчилася. По можливості їм виплачують, – розповіла мешканка селища.

Охочі поїхати з села досі є, проте це сьогодні неможливо – окупанти не пропускають людей.

– У нас немає евакуаційних коридорів. Тому люди виїжджають на свій страх та ризик. Наразі можливості такої немає – не дають поїхати. Більшість людей залишається, - додала вона.

Голова села перебуває у тяжкому стані у лікарні. Під час чергового обстрілу будівлю сільської ради засипало. Його заступника окупанти викрали, але потім, на щастя, відпустили.

- Із другого до четвертого травня зв'язку взагалі не було. Коли з'явився зв'язок, з'явилася й інформація, що засипало сільраду і сільський голова перебуває у тяжкому стані у лікарні. Його охороняють російські військові. А ось його заступника викрали. Новин про нього не було десь з тиждень. Але потім люди кажуть, його випустили. Інформації про те, що сільському голові стало краще чи його випустили, немає, – розповідає місцева мешканка.