Завантажити ще

Виробник F-16 заявив про готовність постачання літаків до європейських країн

Виробник F-16 заявив про готовність постачання літаків до європейських країн
Фото: PAULO WHITAKER/REUTERS

Американська компанія Lockheed Martin – один з найбільших оборонних підрядників США, який  виробляє і американські бойові винищувачі F-16, - готова постачати ці літаки до європейських країн, які вирішать передати ці ж винищувачі Україні. Як пише ТСН, про це  Financial Times заявив головний операційний директор Lockheed Martin Френк Сент-Джон.

Він наголосив, що Lockheed не бере безпосередньої участі у переговорах про можливе постачання Києву військових літаків. Але додав, що компанія збирається нарощувати виробництво F-16 у місті Ґрінвіллі штату Південна Кароліна, щоб задовольнити попит "практично будь-яких країн, які вирішать передати (літаки) третім сторонам, щоб допомогти у вирішенні поточного конфлікту (війни, яку розпочала РФ)".

Згідно з матеріалом  FT, уряд США має схвалити продаж або передавання третім країнам винищувачів американського виробництва, а це означає, що європейським державам буде потрібна політична підтримка з боку адміністрації американського лідера Джо Байдена.

- Разом з нашими міжнародними союзниками та партнерами ми постійно спілкуємося з українцями щодо їхніх потреб і запитів. Наразі ми не маємо нічого оголосити щодо F-16, — підсумував представник Міноборони США у коментарі виданню. 

Напередодні Німеччина дала добро на поставку танків Leopard. Паралельно німецький концерн Rheinmetall заявив, що може надати велику кількість боєприпасів для цих танків.