Завантажити ще

В Україні відкриють перший банк людської шкіри

В Україні відкриють перший банк людської шкіри
Фото: скриншот tsn.ua

В Україні незабаром з'явиться перший у країні банк людської шкіри. Він функціонуватиме в опіковому центрі, який незабаром має відкритися у Львові. У центрі зберігатимуть зразки шкіри для трансплантації, що дозволить рятувати безліч людських життів. Створення цієї установи прискорила війна, тому що в результаті російських бомбардувань сотні людей по всій країні одержували глибокі опіки. Про це розповідає ТСН.

Зазвичай для лікування в Україні використовують свинячу шкіру, якою тимчасово закривають рани. Проте, за словами медиків, це не надто ефективно. За сучасними світовими стандартами, опіки лікують радикально - висіченням мертвої шкіри. Після цього пацієнтів треба стабілізувати, закривши рани.

Свинячої шкіри вистачає до 10 днів, а цього недостатньо для загоєння. Натомість донорська може використовуватись кілька місяців.

- Ми колись закривали різноманітним покриттям і закривали свинячою шкірою, вона не давала такого результату... Коли є дефіцит власної шкіри, велика площа обпалена, це постійна боротьба, де швидше взяти шкіру і щоб швидше зажила рана. Якщо закрити донорською шкірою рани, ми стабілізуємо пацієнта, потім беремо власну шкіру – і так поетапно закриваємо, – розповів керівник відділення термічної травми та пластичної хірургії Олександр Дунаєв.

Досі лікування посмертною донорською шкірою було можливим лише за кордоном, проте у відділенні, яке добудовується, працюватиме вже український банк шкіри. Її будуть використовувати у Львові та передавати до лікарень по всій Україні.

Нова установа розрахована на 70 стаціонарних ліжко-місць та ще 20 реанімаційних. Перших пацієнтів у новому опіковому центрі планують прийняти вже влітку.

Новини по темі: Медицина Лікарі донор