Завантажити ще

Україна заборонила ввезення в країну ще трьох дитячих книг із російською пропагандою

Україна заборонила ввезення в країну ще трьох дитячих книг із російською пропагандою
Фото: pixabay.com

Державний комітет телебачення та радіомовлення не дав дозвіл українському імпортеру на ввезення з території Росії ще трьох дитячих книг. У літературі, яку збиралися надалі продавати у нашій країні, виявили пропаганду держави-агресора. Про це повідомляє пресслужба Держкомітету.

- Дитячі книги російського видавництва "Видавничий дім "Проф-Прес" "Вірші про машини малюкам", "Транспорт", "Тести для малюків (2-3 роки)" розраховані на найменших читачів. Відповідно вони містять велику кількість ілюстрацій, у яких використовується символіка держави-агресора, її силових та військових структур, символіка комуністичного режиму, - пояснили у комітеті.

На думку експертів відомства, ці книги – яскравий приклад російської пропаганди, яка ставить за мету мілітаризацію свідомості дітей, виховання імперського мислення, лояльного і навіть схвального ставлення до війн та конфліктів, які розв'язує Росія проти інших країн світу.

Відповідно до Закону України «Про видавничу справу» Держкомтелерадіо з 2017 року вживає заходів щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. За цей час розглянули понад 45 тисяч заяв на ввезення різноманітної літератури. Експерти видали 38 427 дозволів, ще за 5061 заявкою відмовили, оскільки література порушувала українське законодавство. Крім того, анулювали 2227 виданих раніше дозволів.