Завантажити ще

У США на 100-му році життя помер правнук Льва Толстого

У США на 100-му році життя помер правнук Льва Толстого
Фото: Rob van der Meijden / Pixabay

У США помер правнук письменника Льва Толстого – Сергій Толстой. Про це 12 січня повідомляє Washington Post.

Правнук російського класика помер 4 січня у хоспісі міста Бетесда у штаті Меріленд. За даними газети, у Сергія Толстого були проблеми із серцем, зором, слухом та спостерігалися порушення ковтання, а також він міг перенести інсульт.

Зазначається, що в молодості Сергій Толстой віддавав перевагу богемному способу життя. Єдиний син графині Віри Толстої (онука Льва Толстого) та чеського підприємця Одо Баковського Сергій, якого друзі та рідні називали Сержем, народився 20 жовтня 1922 року. Віра оселилася на території тодішньої Югославії, де стала секретарем чеського лісопромисловця Баковського. Вони одружилися за ісламським обрядом.

Першу половину життя Серж Толстой провів у Європі, а після закінчення Другої світової війни його призвали до армії США як військового перекладача.

Правнук письменника любив проводити час, граючи в азартні ігри і (вже в США, оселившись у Вашингтоні) роблячи ставки на перегонах, але не зумів накопичити значних коштів. Навпаки - промотував залишки накопичень, шість із семи днів на тиждень проводячи на іподромах. У 2010 році правнук класика світової літератури зізнався, що безліч багатих жінок хотіли вийти за нього заміж, щоб "стати графинею Толстою".

- Зараз вже надто пізно, але я міг би стати мільйонером, – цитує його слова видання.

У дозрілому віці Сергій Толстой іноді відвідував зустрічі нащадків російського письменника в Ясній Поляні, де той провів більшу частину життя.

Чоловік називав себе "безпритульним графом", оскільки з часом втратив можливість оплачувати дорогі апартаменти (але якийсь час намагався - хоча вони були йому не по кишені) і перемістився в соціальне житло, де фактично у злиднях провів останні три десятиліття. Наприкінці життя у Толстого почалися проблеми зі здоров'ям, його перевезли до хоспісу.

Новини по темі: Втрати Лев Толстой