Завантажити ще

У Росії запустили ракету Союз із військовим супутником

У Росії запустили ракету Союз із військовим супутником
Фото: function.mil.ru

Успішний запуск ракети здійснено з космодрому Плесецька в Архангельській області. На орбіту виведено космічний апарат на користь Міноборони РФ, повідомили у прес-службі відомства.

- Запуск відбувся о 4:09 за московським часом (3:09 за Києвом – ред.) з пускової установки №4 майданчика №43 державного випробувального космодрому Міноборони РФ Плесецьк. Усі передстартові операції та старт ракети пройшли у штатному режимі. Засоби наземного автоматизованого комплексу управління здійснювали контроль за проведенням пуску та польоту Союзу-2.1Б, – зазначається в повідомленні.

За даними Міноборони РФ, виведення космічного апарату на розрахункову орбіту розгінним блоком Фрегат займе кілька годин. У ЗМІ повідомили, що ракета-носій повинна вивести на орбіту апарат Єдиної космічної системи Тундра, призначений для виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет.

У перспективі орбітальне угрупування складатиметься з десяти апаратів Тундра, розгортання яких має бути здійснено до 2022 року. У 2015, 2017 та 2019 роках на орбіту було виведено перші три нові апарати системи попередження про ракетний напад (СПРН) – ЕКС-1, ЕКС-2 та ЕКС-3 (позначені як Космос-2510, Космос-2518 та Космос-2541).

Супутники Тундра мають замінити апарати супутникової системи виявлення стартів міжконтинентальних балістичних ракет із континентальної частини США – Око та Око-1. Вони здатні відстежувати не лише самі запуски балістичних ракет із земної та водної поверхні, а й визначати параметри їхньої балістичної траєкторії та ймовірні райони поразки. Крім того, система бойового управління, що є на борту нових апаратів, дозволяє віддавати через супутники сигнал про необхідність нанесення удару у відповідь по противнику.

Раніше в Росії заявили, що українські ракети зможуть долетіти до Москви лише якщо з компонентами до них допоможуть інші країни.