Завантажити ще

У Мінцифрі назвали причини атак хакерів на урядові сайти

У Мінцифрі назвали причини атак хакерів на урядові сайти
Фото: B_A з pixabay.com.

Голова Мінцифри Михайло Федоров прокоментував атаку хакерів на українські урядові сайти, яка сталася в ніч з 13 на 14 січня. Міністр цифрової трансформації України зробив заяву у своєму Телеграм-каналі.

- Хакери атакували 70 сайтів державних органів, 10 з яких піддалися вторгненню, але їхній контент не був змінений, витоку персональних даних теж не було, і не могло бути, це не реєстри. Більшість сайтів вже відновлено та вже працюють стабільно. На вимогу СБУ та Держспецзв'язку портал "Дія" було відключено, щоб локалізувати радіус удару. Додаток "Дія" працював і працює стабільно, - підбив підсумки Федоров.

Далі міністр розповів про причини атаки.

- причини. Ланцюг кібератак та отримання доступу до адмінправ компанії, яка адмініструє атаковані сайти. СБУ займається цим питанням. Гіпотези та обговорення у Facebook про тих, хто "не натиснув оновити" в CMS-системі, залишилися пошуком хайпа в ситуації, де потрібно консолідуватися, - поділився Михайло Федоров.

Глава Мінцифри зазначив, що Україну підтримали у Євросоюзі та США.

- Верховний представник ЄС із закордонних справ Боррель зазначив: "ЄС перебуває в контакті з Україною, яка дуже швидко відреагувала на атаку". Рада національної безпеки США заявила, що про кібератаки в Україні поінформовано Байдена. Дякуємо всім службам, правоохоронним органам, партнерам, - заявив Федоров.

Міністр Федоров розповів про подальші дії у зв'язку з кібератакою.

– Це явна активізація кібер-фронту, і наша команда приватно перекине сили розвитку державних послуг на допомогу відповідальним органам у напрямі побудови системи кібербезпеки, – зазначив міністр цифрової трансформації.

Історія питання

У ніч проти 14 січня хакери заблокували роботу більшості сайтів українського уряду. У Держспецзв'язку вранці того ж дня заявили, що контент на урядових сайтах не постраждав, витоку персональних даних не було. Зазначили, що для захисту ресурсів від атак тимчасово призупинили роботу низки урядових сайтів.