Завантажити ще

Цей день настав: ДСНС завершила тестувати систему оповіщень

Цей день настав: ДСНС завершила тестувати систему оповіщень
Фото: ДСНС

Державна служба України з надзвичайних ситуацій оголосила про завершення тестування системи оповіщень Cell Broadcast. Протягом трьох тижнів українці жалілися на різкий звук, що породило безліч мемів та жартів у суспільстві. 

- Цей день настав. Тестування завершено. Дякуємо усім за терпіння, витримку і розуміння
Ми робимо усе можливе, аби люди були захищені і вчасно попереджені про можливі небезпеки, - повідомили у пресслужбі ДСНС.

Заступник голови ДСНС України Роман Примуш додав, що минулого року впровадження цієї системи оцінили в декілька мільйонів доларів, але завдяки партнерам вдалося запустити її на безкоштовній основі.

- Надалі ця система перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців. Ми ж у взаємодії з виробниками мобільних телефонів працюємо над підвищенням охоплення абонентів та розширенням кількості пристроїв, які можуть отримувати сповіщення, - написав Примуш. 

ДСНС почала тестувати нову систему оповіщень 7 вересня. Cell Broadcast - функція мережі GSM, що дозволяє мобільному оператору передавати різноманітну інформацію, яка може бути відображена на дисплеї мобільного телефону поверх усіх програм. Такі повідомлення супроводжуються гучним різким звуком.